Nas Radio LIVE
Nas Folk Radio LIVE
07.09.2018

Čudesni Areola spasao Francuze u Minhenu, Vels ubedljiv

Fudbalske reprezentacije Nemačke i Francuske odigrale su bez golova u derbi meču 1. kola divizije A Lige Nacija.

Poslednja dva svetska šampiona nisu zadovoljila navijače na "Alijanc areni" u Minhenu, a mnogo bliži trijumfu bio je tim selektora Joakima Leva.

Posle lošeg prvog poluvremena, nastavak utakmice je bio mnogo sadržajniji. Najbolje šanse propustili su fudbaleri domaćeg tima i to sredinom ovog dela meča.

Marko Rojs je u 65. minutu bio u dobroj prilici, međutim, golman Francuske Alfons Areola je dobro intervenisao.

u 72. minutu Mats Humels je asistirao Tomasu Mileru, napadač Bajerna se spetljao, ali se lopta vratila do njegovog saigrača koji je dobro šutirao, ali je Areola i ovoga puta bio na visini zadatka.

Tri minuta kasnije Panceri su za samo pola minuta imali dve šanse, međutim, rezervni golman PSŽ ponovo se proslavio - pogotovo posle pokušaja glavom Gintera.

U Ligi B reprezentacija Velsa je u ostrvskom derbiju u Kardifu bila ubedljiva protiv Irske sa 4:1, a meč je obeležio sjajan gol Gereta Bejla u 18. minutu.

U Ligi C selekcija Norveške je opravdala ulogu favorita protiv Kipra. Skandinavci su u Oslu slavili sa 2:0 golovima veznog fudbalera Fulama Stefana Johansena.

U Ligi D Jermenija je pobedila Lihtenštajn sa 2:1, Gruzija je u gostima savladala Kazahstan sa 2:0, Makedonija je očekivano upisala tri boda na Viktorija stadionu na Gibraltaru, dok su Letonija i Andora su odigrali bez golova.