Programska sema
Propustene emisije
10.08.2018

Fudbal Kvalifikacije za Ligu Evrope

Trijumfalan Batin debi u Danskoj - 1:2! Nula na Poljudu, pozitivan remi Rijeke u Norveškoj

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u gostima u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Noršelena 2:1 i na taj način ulepšali debi novog trenera Zorana Mirkovića.

Revanš meč na programu je sledećeg četvrtka u Beogradu od 20,30. Ukoliko Partizan prođe u plej-of igraće protiv pobednika dvomeča Bešiktaš - LASK, a u prvom meču u Istanbulu bilo je 1:0 za domaćina golom Rajana Babela.

Oba hrvatska predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope Hajduk i Rijeka odigrali su mečeve bez pobednika. Splićani su kao domaćini odigrali 0:0 sa FC Steauom, dok je Rijeka u Norveškoj igrala 1:1 sa Sarpsborgom.

Hajduk je na Poljudu dominirao, bio bolji rival od Rumuna. Imao je više šuteva u okvir gola, ali najveću šansu propustio je u 90. minutu kada je internacionalac iz Gane Ahmed Said šutirao glavom, a golman Balgradean skrenuo loptu do prečke. Na kraju je ostalo 0:0, a revanš je narednog četvrtka u Bukureštu.

Rijeka sa prednošću dočekuje revanš na svom terenu, pošto je u Norveškoj došla do remija uz golove. Do 72. minuta nisu se tresle mreže, a onda je Kristofer Zakarijasen doveo Sarpsborg u vođstvo. Ipak, samo 11 minuta kasnije austrijski internacionalac Aleksandar Gorgon doneo je izjednačenje i zlata vredan gol u gostima.