Nas Radio LIVE
Nas Folk Radio LIVE
12.07.2018

Hrvatska posle produžetaka u finalu Svetskog prvenstva

Fudbaleri Hrvatske prvi put u istoriji plasirali su se u finale Mundijala, pošto su u Moskvi, posle produžetaka, savladali Englesku 2:1. Tripije doveo Engleze u vođstvo, Perišić izborio produžetke, a Mandžukić u 109. minutu doneo istorijski trijumf "vatrenima". Hrvatska će u finalu igrati protiv Francuske, Engleska će se za treće mesto boriti protiv Belgije.

Izabranici Zlatka Dalića još jednom na šampio0natu u Rusiji su pokazali da poseduju kvalitet, da ostaju mirni i kada gube i sasvim zasluženo će igrati najvažniju utakmicu u fudbalskom svetu.

Engleska je razočarala u polufinalu. Kao da je rani pogodak Tripijea uljuljkao izabranike Gareta Sautgejta, koji su po svaku cenu pokušali da sačuvaju minimalnu prednost, što se ispostavilo kao pogrešna taktika.

Tripije je bio strelac prelepog gola iz slobodnog udarca već u petom minutu, da bi izjednačenje i produžetke Hrvatskoj doneo Ivan Perišić u 68. minutu.

Bilo je prilika pred oba gola da se utakmica završi u 90 minuta, nešto konkretniji su bili Hrvati, ali su još jednom, treći put uzastopno na šampionatu, morali da igraju produžetke.

Junak Hrvatske ovoga puta bio je Mario Mandžukić, koji je u 109. minutu savladao odličnog Džordana Pikforda i doneo veliko slavlje svojim saigračima.

Utakmicu na stadionu "Lužnjiki" u Moskvi sudio je Turčin Džunejt Čakir.

Hrvatska će u nedelju, u velikom finalu, igrati protiv Francuske, dok će se Engleska dan ranije protiv Belgije boriti za treće mesto na svetu.