Nas Radio LIVE
Nas Folk Radio LIVE
21.09.2018

LE: Salcburgu derbi Red Bula, veliki preokret Bajera

Na startu grupne faze Lige Evrope pobede su ostvarili Cirih, Arsenal, Milan, Bajer, Salcburg, Slavija, Sporting, Seltik i Trnava, dok su dva meča završena bez pobednika.

Arsenal je bio ubedljiv na domaćem terenu protiv Vorskle Poltave (4:1).
U istoj grupi E Sporting je pred svojom publikom slavio protiv Karabaga sa 2:0.
Fudbaleri Bajera slavili su u gostima protiv Ludogoreca sa 3:2 u veoma uzbudljivom meču.

U drugom meču grupe A Cirih je nadigrao AEK sa 1:0
Uzudljivo je bilo i u Lajpcigu na meču Red bulovih timova između Lajpciga i Salcburga. Salcburg je poveo golovima Dabura u 20. i Haidare u 22. minutu, a drugo poluvreme pripalo je RB Lajpcigu. Laimer je smanjio na 2:1 u 70. minutu, a Pulsen je u 82. doneo izjednačenje, a zatim je tačku na pitanje pobednika stavio Gulbrandsen, u 89. minutu, na asistenciju Junuzovića, koji je ušao u igru tri minuta ranije.

U okviru grupe B snage su odmerili i Seltik i Rozenborg. Tim Brendana Rodžersa slavio je u završnici sa 1:0. Gol odluke postigao je Grifits u 88. minutu susreta u Glazgovu.

Milan je minimalnim rezultatom slomio otpor Dudelanža (1:0). Jedini gol u Luksemburgu na meču na kome je pravdu delio srpski arbitar Jovanović postigao je Iguain u 59. minutu, posle asistencije Kastiljeha.
U drugom okršaju Grupe F između Olimpijakosa i Betisa nije bilo golova.

U grupi C Slavija je u Pragu pobedila Bordo sa 1:0, dok su Kopenhagen i Zenit remizirali 1:1.