Nas Radio LIVE
Nas Folk Radio LIVE
03.11.2017

LIGA EVROPE Lacio do prolaza u sudijskoj nadoknadi, Sergej igrao u nastavku

Kompletirano je četvrto kolo Lige Evrope posle kog tri ekipe mogu da odahnu, jer su prošle dalje. U šesnaestinu finala su se dva meča pre kraja plasirali kijevski Dinamo, Lacio i Zenit.

Trener Lacija Simone Inzagi izveo je na teren kombinovanu postavu, Sergej Milinković-Savić je meč počeo sa klupe, ali ni to nije sprečilo Rimljane da dođu do pobede protiv Nice (1:0) i ostanu jedina ekipa u Ligi Evrope koja ne zna za kiks.

Izgledalo je da će Nica uspeti da iskoristi poigravanje trenera italijasnkog kluba, ali je u 92. minutu Le Maršan dao autogol i trasirao je put Laciju u šesnaestinu finala. Sergej je na teren ušao u 59. minutu.

U eliminacionoj fazi su i fudbaleri Zenita, koji su, takođe, u nadoknadi uspeli da izjednače protiv Rozenborga na 1:1 i tako dva kola pre kraja prebrinu sve muke. Branislav Ivanović je ceo meč presedeo na klupi tima iz Sankt Peterburga, dok je Jevtović zaigrao za Rozenborg od 71. minuta.

Bilbao je pobedio Estersund, Herta je nadigrala Zorju, a blizu eliminacione faze su Ludogorec, Slacburg, Atalanta i Lion.

LIGA EVROPE, 4. KOLO

A grupa

Makabi - Astana    0:1 (0:0)

(Tvumasi 57)

Slavija - Viljareal    0:2 (0:1)

(Baka 15, Deli 89 ag)

1. Viljareal    4    2    2    0    7:3    8

2. Astana    4    2    1    1    7:4    7

3. Slavija    4    1    2    1    4:5    5

4. Makabi    4    0    1    3    0:6    1

B grupa

Partizan - Skenderbeg 2:0 (1:0)

(Tošić 39, Tavamba 66)

Jang bojs - Dinamo Kijev 0:1 (0:0)

(Bujalski 70)

TABELA:

Dinamo Kijev 4 3 1 0 9:5 10

Partizan 4 1 2 1 5:4 5

Jang bojs 4 0 3 1 4:5 3

Skenderbeg 4 0 2 2 2:6 2

C grupa

Istanbul - Hofenhajm    1:1 (0:0)

(Višća 90+3 - Grilič 47)

Ludogorec - Braga    1:1 (0:0)

(Marselinjo 68 - Franseržo 83)

1. Ludogorec    4    2    2    0    5:2    8

2. Braga    4    2    1    1    5:5    7

3. Hofenhajm    4    1    1    2    6:6    4

4. Istanbul    4    0    2    2    3:6    2

D grupa

AEK - Milan    0:0

Rijeka - Austrija    1:4 (0:1)

(Pavičić 61 - Prokop 41, 62, Serbest 73, Monšajn 83)

1. Milan    4    2    2    0    8:3    8

2. AEK    4    1    3    0    4:3    6

3. Austrija    4    1    1    2    8:11    4

4. Rijeka    4    1    0    3    7:10    3

E grupa

Apolon - Atalanta    1:1 (0:1)

(Zelaja 90+4 - Iličić 35 pen)

Lion - Everton    3:0 (0:0)

(Traore 68, Auar 76, Depaj 88)

1. Atalanta    4    2    2    0    8:3    8

2. Lion    4    2    2    0    7:3    8

3. Apolon    4    0    3    1    5:7    3

4. Everton    4    0    1    3    3:10    1

F grupa

Kopenhagen - Zlin    3:0 (1:0)

(Luftner 40, Verbić 49, 90+2)

Lokomotiva - Šerif    1:2 (1:1)

(Farfan 26 - Badibanga 41, Brezovec 58)

1. Kopenhagen    4    1    3    0    4:1    6

2. Šerif    4    1    3    0    3:2    6

3. Lokomotiva    4    1    2    1    5:3    5

4. Zlin    4    0    2    2    1:7    2

G grupa

Steaua - Hapoel    1:1 (1:1)

(Koman 31 - Sahar 37)

Viktorija Plzen - Lugano    4:1 (3:1)

(Krmenčik 4, 19, Horava 45, Čermak 56 - Marijani 15)

1. Steaua    4    3    1    0    8:3    10

2. Viktorija    4    2    0    2    9:8    6

3. Hapoel    4    1    1    2    5:7    4

4. Lugano    4    1    0    3    6:10    3

H grupa

Arsenal - Crvena zvezda 0:0

Keln - BATE Borisov 5:2 (1:2)

(Zeler 16, Osako 54, 82, Žirasi 63, Jojić 90 - Milunović 31, Signevič 33)

TABELA:

Arsenal 4 3 1 0 8:3 10

Crvena zvezda 4 1 2 1 2:2 5

BATE Borisov 4 1 1 2 6:10 4

Keln 4 1 0 3 6:7 3

I grupa

Salcburg - Konja    0:0

Vitorija - Marsej    1:0 (0:0)

(Urtado 80)

1. Salcburg    4    2    2    0    4:1    8

2. Marsej    4    2    0    2    3:3    6

3. Vitorija    4    1    1    2    4:5    4

4. Konja    4    1    1    2    2:4    4

J grupa

Atletik B. - Ostersunds    1:0 (0:0)

(Aduric 70)

Herta - Zorja    2:0 (1:0)

(Selke 16, 73)

1. Ostersunds    4    2    1    1    5:3    7

2. Zorja    4    2    0    2    3:5    6

3. Atletik B.    4    1    2    1    3:3    5

4. Herta    4    1    1    2    3:3    4

K grupa

Lacio - Nica    1:0 (0:0)

(Le Maršan 90+2 ag)

Vitese - Varegem    0:2 (0:1)

(Bodri 3, Kaja 70)

1. Lacio    4    4    0    0    9:3    12

2. Nica    4    2    0    2    9:5    6

3. Varegem    4    1    1    2    4:8    4

4. Vitese    4    0    1    3    3:9    1

L grupa

Sosijedad - Vardar    3:0 (1:0)

(Huanmi 31, De la Bela 69, Jon 81)

Rozenborg - Zenit    1:1 (0:0)

(Bentner 55 pen - Kokorin 90+3)

1. Zenit    4    3    1    0    12:2    10

2. Sosijedad    4    3    0    1    14:3    9

3. Rozenborg    4    1    1    2    5:9    4

4. Vardar    4    0    0    4    1:17    0