Nas Radio LIVE
Nas Folk Radio LIVE
13.08.2018

Moćan start Liverpula, Vest Hem ispraćen sa 4 komada

Liverpul je u duelu prvog kola Premijer Lige zabeležio sigurnu pobedu nad Vest Hemom - 4:0.

Redsi su stigli do prednosti u 19. minutu, Mohamed Salah je nastavio tamo gde je stao prošle sezone i zatresao mrežu nakon ubačene lopte Robertsona.

U akciji je učestvovao i Nabi Keita, ovogodišnje pojačanje Liverpula iz Lajpciga.

Na sličan način Liverpul je postigao i drugi gol, požrtvovani Milner je uspeo da stigne loptu pre nego što je otišla u gol-aut i praktično je servirao na nogu Sadiju Maneu, koji je nije imao težak posao, pa je domaćin na poluvremenu vodio 2:0.

Pitanje pobednika bilo je praktično rešeno u 53. minutu, kada je Firmino uposlio Manea, a Senegal postigao drugi gol na meču, doduše iz sumnjive pozicije. Odličan start sezone za novu Liverpulovu "desetku".

Danijel Staridž je samo 24 sekunde nakon ulaska sa klupe (88. minut) uspeo da se upiše u strelce i postavi konačnih 4:0.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda Liverpula nad Vest Hemom u Premijer Ligi i neuspešan debi novog menadžera "Čekićara" Manuela Pelegrinija. Četvrti put zaredom, tim Jirgena Klopa je pomenutom rivalu dao četiri gola.

U isto vreme, Sautempton i Barnli su odigrali prvi meč bez golova u novoj sezoni Premier Lige.