Nas Radio LIVE
Nas Folk Radio LIVE
19.09.2018

ODBOJKA SP: Sjajna odbojka, pala Rusija! Srbija druga u grupi

Odbojkaši Srbije pobedili su u meču poslednjeg kola prve faze na Svetskom prvenstvu protiv Rusije rezultatom 3:2 (25:21, 24:26, 25:17, 22:25, 15:12), pa će nastaviti takmičenje u Bugarskoj.

Srbija sada, kao drugoplasirana (4 pobede) ide u H grupu u Varnu, a rivali će od petka biti Poljska (5 pobeda), Francuska (3 pobede) i Argentina (2 pobede). Tačan raspored i satnica mečeva biće naknadno određeni.

Završena je grupna faza takmičenja na 19. Svetskom prvenstvu za odbojkaše. Važne pobede ostvarile su reprezentacije Poljske i Francuske, Japan je posle drame savladao Argentinu, ali to im ipak nije pomoglo da se domognu druge faze.

Reprezentacija Francuske savladala je Kanadu rezultatom 3:1 i tako došla do treće pobede u okviru grupe B, koja se igra u bugarskom Ruseu. Tako su se Trikolori delimično iskupili za dva poraza koje su doživeli od Brazila i Holandije posle pet odigranih setova.

Prvo mesto u grupi zauzela je reprezentacija Brazila zbog boljeg set količnika u odnosu na Holandiju. Brazilci nisu imali problema u prvom meču dana protiv Kine, koja se oprašta od šampionata bez ijednog trijumfa. Francuzi su zavšili kao treći, dok je Kanada posle dva vezana poraza završila kao četvrtoplasirana.

U grupi D, aktuelni šampioni sveta, odbojkaši Poljske savladali su u Varni domaćina Bugarsku sa 3:1 i tako završili kao prvi u svojoj grupi bez ijednog poraza.

Drugo mesto u grupi zauzela je reprezentacija Irana, koja je posle velike borbe savladala Finsku posle pet setova. Finci su uprkos porazu završili na četvrtoj poziciji, jer su uspeli da zabeleže dve pobede nad Kubom i Portorikom.

Argentina je uspela uprkos porazu od Japana da prođe u drugu fazu, dok su zbog manje osvojenih bodova, Samuraji završili na petoj poziciji. Sjajan meč viđen je u Firenci, Japan je tražio pobedu od 3:0 ili 3:1, ali su Argentinci uspeli drugi put u dva dana da uvedu meč u odlučujući set. Za razliku od utakmice protiv Slovenije, ovoga puta nisu uspeli da pobede, ali su ipak izborili plasman dalje kao četvrtoplasirani u grupi.

Sjedinjene Američke Države su opravdale ulogu favorita protiv Tunisa i ubedljivo slavile maksimalnim rezultatom. Tako su Amerikanci bez poraza završili grupu C kao prvoplasirani, dok se Tunis vraća kući bez ijednog osvojenog boda.

U poslednjem meču dana Italija je savladala Sloveniju sa 3-1 u setovima uprkos tome što su Slovenci uspeli da osvoje prvi set.