Nas Radio LIVE
Nas Folk Radio LIVE
07.09.2018

Osaka za prvo gren slem finale i istoriju Japana, Apsolutna dominacija Serene za novo finale US opena

Japanska teniserka Naomi Osaka plasirala se u finale US opena pošto je pobedila prošlogodišnju vicešampionku Amerikanku Medison Kiz sa 2:0 u setovima. Ona je tako postala i prva Japanka u jednom gren slem finalu. Slavna američka teniserka Serena Vilijams se plasirala u finale US opena, pošto je u polufinalu bez problema savladala Letonku Anastasiju Sevastovu sa 2:0 u setovima.

Osaka, koja je 19. igračica sveta, savladala je u polufinalu turnira u Njujorku pet mesta bolje plasiranu rivalku rezultatom 6:2, 6:4, posle sat i 27 minuta igre.

20-godišnja teniserka, kojoj je majka Japanka, a otac sa Haitija, odigrala je verovatno i najbolji meč u karijeri, u kojem je spasila čak 13 brejk lopti.

U prvom setu je napravila dva brejka u 5. i 7. gemu, te je posle 38 minuta igre došla do vođstva od 1:0. Medison Kiz je u drugom setu prikazala bolju igru, ali nije uspela da pronađe rešenje za sjajnu Osaku, koja se odlično kretala i vraćala sve lopte u ključnim momentima.

Japanka je već u prvom gemu drugog seta napravila brejk, što je ispostavilo se i ključno, jer do kraja Amerikanka nije uspela da izjednači i produži duel.

Naomi Osaku očekuje i skok na WTA listi, pa će napredovati barem osam mesta do 11. pozicije.

Protivnica Naomi Osake u finalu US opena će biti Serena Vilijams, koja će igrati za sedmu titulu na Flešing Medouzu.

Serena Vilijams, koja je trenutno 26. igračica na svetu, pobedila je 18. na WTA listi rezultatom 6:3, 6:0, posle samo 67 minuta igre.

Serena Vilijams je postala i najstarija finalistkinja US opena u istoriji, na terenu gde je u singl konkurenciji slavila već šest puta.