Nas Radio LIVE
Nas Folk Radio LIVE
10.05.2018

Totenhem u Ligi šampiona, Hadersfild do spasa na Stamford Bridžu

Odigrane su četiri zaostale utakmice Premijer lige, posle kojih su rešene mnoge dileme.

Čelsi se žestoko borio da uhvati poslednji voz za Ligu šampiona, nada se ukazala nakon nedeljnog trijumfa nad Liverpulom, kao i poraza Totenhema u Birmingemu. Trebali su ”plavci” da dobiju preostale dve utakmice i sačekaju jedan kiks, ili ”redsa” ili ”pevaca”. Međutim, kiksirali su oni, na prvoj krivini. Hrabra ekipa Hadersfilda, novajlija u Premijer ligi, osvojila je bod na Stamford Bridžu koji ih ostavlja u ligi i naredne sezone, ali Čelsiju ostavlja samo teoretsku nadu da može do četvrtog mesta. Da bi se to dogodilo, Liverpul na Enfildu treba da izgubi od nezainteresovanog Brajtona, a da Čelsi trijumfuje u Njukaslu.

Totenhemu je trebala pobeda nad Njukaslom i do nje su ”pevci” stigli golom najboljeg strelca Harija Kejna u 50. minutu. Gosti su bili dobri u prvom delu, imali su dve dobre šanse, jednom su pogodili i stativu, posle slobodnog udarca Šelvija, ali je Kejn, samo što je počeo nastavak, postigao gol za Ligu šampiona.

Lester je pobedio u Premijer ligi posle pet kola u kojima je osvojio samo jedan bod. ”Lisice” su savladale Arsenal 3:1, a posao im je bio olakšan od 15. minuta kada je Mavropanos zaradio crveni karton. Iheanačo, Vardi i Marez pogađali su za Lester, dok je gol za ”tobdžije” postigao Obamejang.

Novi šampion, Mančester Siti, slavio je pobedu protiv Brajtona. Danilo je doveo ”građane” u vođstvo u 14. minutu, ali je ubrzo izjednačio Argentinac Uljoa. Do poluvremena je Rajana savladao Bernardo Silva i sa 2:1 se završilo prvih 45 minuta. U nastavku je Siti postigao još jedan gol, učinio je to Fernandinjo u 72. minutu.

Lester – Arsenal 3:1